Yavuz Metal olarak Lazer kesimi işlemlerimizde son teknoloji Trumpf TruLaser makinalarımızı kullanarak, taleplerinize özel fiyat teklifleri ile tüm uygulamalarınızda kaliteli çözümler sunarız.

İstediğiniz ebatlarda Lazer kesim olanağı sunan firmamız Yavuz Metal Otomat. Trumpf lazer kesim makineleriyle son teknoloji ve kaliteli hizmeti sunmaktadır. Adetli veya adetsiz, proje bazlı ya da bireysel, hızlı ve profesyonel, Lazer Kesim hakkında bizlere iletişim sayfamızdaki numaralardan dilediğiniz zaman ulaşabilir ve projeleriniz için en uygun fiyat teklifini öğrenebilirsiniz.

Cnc Lazer Kesim Makinelerimizde maksimum 3000x1500mm ölçüleri ile 4000 Watt güçte, St37 siyah malzemede 20 mm, paslanmaz malzemede 10 mm, alüminyum malzemede ise 8 mm kesim kapasitesi ile hizmet vermekteyiz.

Lazer kesim; İki boyutlu sac plakalarının kesim tablası üzerinde sabitlenerek lazer kesici kafanın x ve y ekseninde hareketi ile kullanarak, yüksek kesme hızı ve düşük ısı etkisi ile iş parçasının kesilme işlemidir.

Lazer ışınının keşfi sonrasında bir çok alanda hızla kullanılmaya başlanmış olan Lazer, Mühendislik ve Sanayi alanında kaynak, kesme ve delme işlemleri için kullanılmaktadır. Karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek lazer ışını elde edilmektedir. Verimi daha üste çıkarmak ve artırmak içinde kullanılan azot ve helyum gazı düşük verimde olan karbondioksit lazerine eklenerek verim 3/1 oranında arttırılmaktadır.

Sanayi ve Endüstriyel alanda kullanılan lazerlerde, lazer ışınının oluşabilmesi için özel gazların kullanılması gerekmektedir. Kullanılan Gazın kalitesi ve seçimi, lazerin verimliliğini doğrudan etkilemekte ve artırmaktadır. Lazer gazları yüksek saflıkta özel gazlardır. Lazer gazları, makinaya ayrı ayrı tüplerde ya da önceden belli oranlarda karıştırılmış olarak verilmektedir.

Hızlı kesim, düşük maliyet. Gereken işlerde kalıp gerektirmeden üretim. Minimum fire oranı ile maliyetlerin aşağıya çekilmesi. Levha malzemelerden üretim, talaşlı üretime göre daha ekonomiktir. Ürünlerde yüksek hassasiyet.(Tüm ölçülerde 0,01 mm). Basit konturlardan karmaşık lazer kesimlerine, gerek ince gerekse kalın materyallerde üretime imkan tanır. Temas olmadan işleme sayesinde çiziksiz ürün elde edilir. Montaja hazır üretimler gerçekleştirilir. Sacın üzerine markalama yapılabilir, yazı yazılabilir. Kesilen yüzeylerde çapak ve ısı kaynaklı deformasyon oluşmaz. Parçada minimum pürüz ve çapaksız kesim. Prototip çalışmalarda düşük maliyet ve çalışma kolaylığı, tasarımda daha esnek çalışma imkânı sağlar.

LAZER KESİM AVANTAJLARI NEDİR?

Metal levha kesmek için bir kaç alternatif daha olsa da, hiçbiri lazer kesimle kıyaslanamamaktadır. Lazer kesimin sağladığı bir çok farklı avantaj bulunmaktadır. Bu avantajlar hem seri üretime katkı sağlamakta hem de maliyetleri düşürmektedir. Üretimde işlenecek malzemenin en yüksek verimde kullanılmasına olanak sağlar. Düşük maliyeti ve hızlı kesim olanağı sunması çok büyük bir avantajdır. Adet çok fazla olmadıkça kalıp gerektirmeyen özelliği bulunmaktadır. Kullanılan Malzemede neredeyse deformasyonu sıfıra indirir. Kullanılan malzemede fire oranını en makul seviyeye düşürür. Tek plaka saç üzerinden birbirinden farklı parçalar işlenebilmektedir. Sac üzerinde her türlü resim, yazı, amblem kesilebilmektedir. Kesilen parçalarda çapaksız ve pürüzsüz bir sonuç verir. Malzeme ile temas gerçekleşmediğinden çizilme riski sıfıra iner.

 • Malzemenin en verimli şekilde kullanılması.
 • Hızlı kesim, düşük maliyet.
 • Gereken işlerde kalıp gerektirmeden üretim.
 • Minimum fire oranı ile maliyetlerin aşağıya çekilmesi.
 • Levha malzemelerden üretim, talaşlı üretime göre daha ekonomiktir.
 • Ürünlerde yüksek hassasiyet.(Tüm ölçülerde 0,01 mm).
 • Basit konturlardan karmaşık lazer kesimlerine, gerek ince gerekse kalın materyallerde üretime imkan tanır.
 • Temas olmadan işleme sayesinde çiziksiz ürün elde edilir.
 • Montaja hazır üretimler gerçekleştirilir.
 • Sacın üzerine markalama yapılabilir, yazı yazılabilir.
 • Kesilen yüzeylerde çapak ve ısı kaynaklı deformasyon oluşmaz.
 • Parçada minimum pürüz ve çapaksız kesim.
 • Prototip çalışmalarda düşük maliyet ve çalışma kolaylığı.
 • Tasarımda daha esnek çalışma imkânı.